ZAPROSZENIA ŚLUBNE

Ślub i Wesele w Świecie bez granic

ZAPROSZENIA ŚLUBNE

Wasze zaproszenia ślubne to pierwsza istotna wskazówka dla waszych gości dotycząca stylu i tonu waszego ślubu, ponieważ odzwierciedlają one formalny charakter uroczystości.


Zaproszenie stanowi również pamiątkę dla was – przyszłych małżonków, którą będziecie przechowywać przez całe życie, a więc powinniście oprzeć wasze decyzje na osobistych preferencjach. Para, która może cieszyć się długim okresem narzeczeństwa, ma luksus korzystania z większej ilości czasu na rozważanie wszystkiego przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Nawet jeśli okres narzeczeństwa jest długi, wybieranie, drukowanie i wysyłanie zaproszeń musi zostać zaplanowane z dużym wyprzedzeniem, aby uwzględnić czas na przesyłanie zaproszeń i odpowiedzi gości. Praktyczna moja rada to przewidziana przynajmniej sześć do ośmiu tygodni na druk. Spróbujcie obliczyć potrzebny czas, tak by móc zaadresować zaproszenia nie później niż na dwa miesiące przed ślubem oraz wysłać je na sześć do ośmiu tygodni przed jego datą. 

Oczywiście „w świecie bez granic” i dobie dzisiejszych czasów obyczaje się nieco rozluźniły, gdyż zapracowani młodzi są pod ciągłą presją czasu. W przypadku narzeczonych, którzy decydują się pobrać nagle, tradycja bardzo często odchodzi w zapomnienie. Prośbę, by członkowie rodzin i przyjaciele zaszczycili ich swoją obecnością narzeczeni najczęściej przekazują przez telefon lub mailem.

Odpowiedni czas na zamawianie i wysyłanie zaproszeń

Generalnie trzeba zaplanować przynajmniej trzy miesiące na druk i dostawę zaproszeń, załączników i kopert. Okres oczekiwania oczywiście może być krótszy, ale poproście waszą firmę poligraficzną o określenie terminu. Nawet jeśli zdecydujecie się na druk laserowy lub odręczne pisanie zaproszeń, to i tak będziecie potrzebować czasu, by wybrać odpowiedni papier, koperty oraz opracować wzór. Oprócz czasu na przygotowanie przeznaczcie przynajmniej dwa dodatkowe tygodnie na adresowanie i składanie zaproszeń. Jeżeli to możliwe, dodajcie kilka dni „ na wszelki wypadek” do waszego harmonogramu zamawiania i adresowania – gdyby coś nieoczekiwanego opóźniło wasze przygotowania. 

Kilka wskazówek dotyczących zaproszeń

Oto kilka dobrych pomysłów, które powinny sprawić, że proces przygotowywania zaproszeń przebiegnie bez stresu i większego wysiłku:

  1. Upewnij się, że wasz dostawca może dostarczyć zaproszenia jak najwcześniej, tak żebyście mogli zacząć je adresować.
  2. Błędy się zdarzają, zamówcie więc przynajmniej kilkanaście dodatkowych zaproszeń i kopert. Zamówcie też kilka na pamiątkę dla siebie i rodziny.
  3. Zorganizujcie system rejestracji wszystkich odpowiedzi, potwierdzeń. 
  4. Do adresowania będą potrzebne pełne imiona i nazwiska oraz adresy waszych gości. Upewnijcie się, że zarówno pisownia, jak również adresy są poprawne i nigdzie nie wkradł się błąd. 


Dzisiejszy artykuł jest krótki, ale myślę, że zawiera wszystkie niezbędne a zarazem najważniejsze informacje wstępne dotyczące zaproszeń.

Widzimy się już za tydzień! 
Asia 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *